PODSMOWANIE RUNDY

• autor: autor1, 2016-06-22 22:48

Za nami koniec sezonu 2015/16, a co za tym idzie? Czas na podsumowanie rundy wiosennej w naszym wykonaniu.

W kolejnym pojedynku na własnym stadionie podejmujemy Korczyne, czyli obecnego spadkowicza z naszej ligi i gładko wygrywamy 4:0 Bramki: 3x Piotr Kiełbasa, Jakub Kruczek.

Szesnasta kolejka to pojedynek derbowy, bliski i dobrze znany nam wyjazd do sąsiada zza miedzy, czyli do Przysietnicy. Niestety przegrywamy 4:2, a mecz mógł się zakończyć zupełnie innym wynikiem gdybyśmy wykorzystali swoje stuprocentowe sytuacje. Bramki: Piotr Kiełbasa, Bartłomiej Bobowski.

Tydzień później do Izdebek przyjechał Start Rymanów, na jesień wygraliśmy z nimi 2:0, ale tuż przed meczem okazało się, że nasze braki kadrowe nie pozwalają nam wyjść na mecz w optymalnym składzie. Trener przed meczem ustawił dosyć eksperymentalny skład bo mieliśmy tylko dwóch nominalnych obrońców co idzie w parze z tym, że niektórzy zawodnicy grali nie na swoich pozycjach, ale udało nam się zremisować 1:1 co jest dla nas dobrym rezultatem. Bramka: Piotr Kiełbasa.

Czas na wyjazd do Beska, przeniesiony mecz na "czarny" (dla nas jak się okazało) czwartek i ulegamy w Besku wysoko 5:1, a honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Piotr Kiełbasa.

XIX kolejka czyli starcie z Miejscem Piastovym i jest to mecz na wagę "6 punktów", ponieważ drużyny sąsiadują obok siebie w tabeli z takim samym dorobkiem punktowym. Niestety ulegamy przyjezdnym i przegrywamy 2:1 po bardzo zaciętym meczu. Bramka: Dawid Fil.

Tydzień później czeka nas daleki wyjazd do Łężyn, aby stoczyć kolejny bój o 3 punkty. Niestety zaraz na początku meczu nie wykorzystujemy jedenastki i to się na nas zemściło w dalszej fazie meczu. Przegrywaliśmy 3:0, ale pokazaliśmy charakter i graliśmy do końca, próbowaliśmy odrobić straty. Po gwizdku sędziego skończyło się 3:2 Bramki: Bartłomiej Hałas(T), Piotr Kiełbasa.

W XXI kolejce przyjeżdża do nas Lubatowa i to właśnie wtedy następuje przełamanie dla naszego zespołu, pewnie wygrywamy 5:2 Bramki: 2x Bartłomiej Bobowski, 2x Piotr Rak, Piotr Kiełbasa.

W XXII kolejce podtrzymujemy zwycięską passę i wygrywamy 3:1 z Jasiennicą co daje nam dopisać kolejne 3 punkty w tabeli. Bramki: 2x Paweł Karaś, Arkadiusz Duda.

29 maja do Izdebek przyjeżdża faworyzowana przez wielu Nafta Jedlicze, lider naszej tabeli i wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, ale narzuciliśmy przeciwnikom swój styl gry co przyniosło efekty bo zaraz na początku meczu objęliśmy prowadzenie 1:0, a mecz zakończył się wynikiem 2:1. Bramki dla nas strzelali: Piotr Rak i debiutujący Krzysztof Uryć.

Kolejnym naszym rywalem jest Ostoja Kołaczyce, bardzo niewygodny rywal dla nas i stamtąd wywozimy bardzo cenny punkt, mecz zakończył się wynikiem 1:1 a bramkę dla naszego zespołu zdobył Bartłomiej Bobowski, który popisał się kapitalnym strzałem z lewej nogi!

Ostatni mecz u siebie, a nasza passa bez przegranego meczu trwa nadal. Czas na odwiecznego rywala "Brzozovie" Brzozów, spotkanie ma charakter symboliczny, ponieważ po raz ostatni w juniorskiej piłce wybiegają chłopaki z rocznika 97 i z tego miejsca chcemy im podziękować za wspólną gry i życzymy dalszych sukcesów w seniorskiej piłce. Na szczęście pewnie pokonujemy "Brzozovię" 4:0 i miłym akcentem żegnamy się z kibicami w ostatnim meczu na własnym stadionie!

Na zakończenie sezonu wybieramy się na bardzo długi wyjazd do Skołyszyna, druga drużyna w tabeli naszej ligi, a na wyjazd jedziemy "gołą 11". Do przerwy przegrywamy 1:0, a tuż po przerwie z boiska schodzi Mateusz Gładysz i całą drugą połowę gramy w 10 osób, dzięki Darkowi Kurdzielowi wynik spotkania nie zmienił się i mimo gry w osłabieniu ulegamy w Skołyszynie ledwo 1:0

Do 2 ligi podkarpackiej awansuje Nafta Jedlicze, gratulujemy i życzymy sukcesów, a naszą z ligą okręgową żegna się: Lubatowa, Korczyna.